$B

Kim jestem?

Jestem kobietą, która wybiera nowoczesne i ekologiczne rolnictwo.
Jestem rolniczką, która łączy rodzinną tradycję z przywiązaniem do Ziemi.

Nazywam się Karolina Ożga i od 10 lat prowadzę gospodarstwo rolne w Tarnawie, gdzie udowadniam, że ekologiczne rolnictwo jest nie tylko możliwe, ale i opłacalne. Współpracuję z marką PLOCHER, która wspiera rolników w naturalnej uprawie roślin i hodowli zwierząt.

Zdrowe uprawy to zdrowa żywność i zdrowa, polska rodzina!

ekologiczne rolnictwo

KaROLA: nowoczesne i ekologiczne rolnictwo w praktyce

Jestem młoda i ambitna. Prowadzę nowoczesne i ekologiczne gospodarstwo rolne o powierzchni 260 hektarów. Od ponad 20 lat nie używa się w nim pługa, fosforu i potasu.

Dlaczego?

Wraz z rodziną dbamy o jakość gleby. Nie stosujemy środków chemicznych ani nie prowadzimy działań, które mogłyby spowodować jej degradację. W swoich działaniach myślimy nie tylko o sobie, ale również o przyszłych pokoleniach. Chcemy zostawić im ziemię żyzną, a nie wyjałowioną!

Gleba to najważniejszy warsztat w pracy rolnika. Stawiam więc na innowacyjne rozwiązania i rozwój, w którym pomaga mi marka PLOCHER: producent ekologicznych produktów do roślin, gleby, zwierząt, wody i ludzi.

W rezultacie nie muszę stosować sztucznych nawozów, tylko mogę używać naturalne środki ochrony roślin.

Ekologiczne rolnictwo jest możliwe dzięki pobudzeniu życia biologicznego w glebie. Regularnie je sprawdzam i obserwuję, aby móc wdrażać nowe metody uprawy roślin. W ten sposób moje m.in.: ekologiczne plantacje soi dają mi obfite plony wysokiej jakości, które cieszą się uznaniem wśród moich partnerów.

Czego nauczyło mnie ekologiczne rolnictwo?

Jestem matką dwójki, cudownych dzieci. Jak mogłabym spojrzeć im twarz za 30 lat, gdybym dziś nie szanowała natury i świata, w którym będą żyły?

Rolnictwo nauczyło mnie obserwować i dostrzegać piękno natury. Zrozumiałem, że to Ziemia jest gospodarzem, a my – ludzie – zaledwie jej gośćmi.

Nie niszczmy więc jej domu.

Właśnie dlatego prowadzę ekologiczne rolnictwo.
Właśnie dlatego prowadzę tę stronę.
Dlatego współpracuję z marką PLOCHER i Cashback World.
Dlatego dzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem na blogu.

Jeśli więc chcesz być lepszym rolnikiem i człowiekiem… Zostań ze mną!

Karola Karolina Ożga PLOCHER
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem