$B

Kim jestem?

Jestem rolniczką, która łączy rodzinną tradycję z przywiązaniem do Ziemi. Jestem kobietą, która wybiera nowoczesne i ekologiczne rolnictwo.

Nazywam się Karolina Ożga i od 10 lat prowadzę gospodarstwo rolne w Tarnawie, gdzie udowadniam, że ekologiczne rolnictwo jest opłacalne i możliwe także w konwencjonalnych gospodarstwach rolnych. Dzielę się sposobami, jak zbierać większe i zdrowsze plony, niższym kosztem i mniejszym nakładem pracy.

Zdrowe uprawy to zdrowa żywność i zdrowa, polska rodzina!

ekologiczne rolnictwo

kaROLA: nowoczesne i ekologiczne rolnictwo w praktyce

Jestem młoda i ambitna. Prowadzę nowoczesne i ekologiczne gospodarstwo rolne o powierzchni 260 hektarów. Od ponad 20 lat nie używa się w nim pługa, fosforu i potasu.

Dlaczego?

Wraz z rodziną dbamy o jakość gleby. Nie stosujemy środków chemicznych ani nie prowadzimy działań, które mogłyby spowodować jej degradację. W swoich działaniach myślimy nie tylko o sobie, ale również o przyszłych pokoleniach. Chcemy zostawić im ziemię żyzną, a nie wyjałowioną!

Gleba to najważniejszy warsztat w pracy rolnika. Stawiam więc na innowacyjne rozwiązania i rozwój. Dzięki wsparciu zaufanych firm nie muszę stosować sztucznych nawozów, tylko mogę używać naturalne środki ochrony roślin.

Ekologiczne rolnictwo jest możliwe dzięki pobudzeniu życia biologicznego w glebie. Regularnie je sprawdzam i obserwuję, aby móc wdrażać nowe metody uprawy roślin. W ten sposób moje m.in.: ekologiczne plantacje soi dają mi obfite plony wysokiej jakości, które cieszą się uznaniem wśród moich partnerów.

Jak zacząć zbierać większe plony i chronić środowisko?

Ekologiczne rolnictwo jest dostępne dla każdego. Pokażę Ci, jak krok po kroku usprawnić swoje gospodarstwo rolne z zyskiem dla siebie oraz środowiska. Zobaczysz również, że ekologiczne rolnictwo zaczyna się już od jednej, małej zmiany. Właśnie dlatego nie musisz wprowadzać rewolucji. O wiele lepsza będzie ewolucja!

W codziennej pracy pomagają mi marki, tworzące produkty, które współgrają z konwencjonalnymi i tradycyjnymi sposobami prowadzenia gospodarstwa. Są to:

  • PLOCHER – producent naturalnych produktów do uprawy roślin i hodowli zwierząt,
  • Invex Remedies – dystrybutor naturalnych kosmetyków i suplementów diety dla ludzi,
  • Phoenix – producent inhibitora ureazy moNolith46_Żółty, który zwiększa skuteczność działania nawozów azotowych.

Otaczam się dobrymi ludźmi, którzy wspierają moje rolnictwo w osiąganiu obfitszych plonów w zgodzie z naturą.

A Ty? Może nadszedł czas, abyś wybrał wsparcie profesjonalistów?

Czego nauczyło mnie ekologiczne rolnictwo?

Jak mogłabym spojrzeć w twarz przyszłym pokoleniom, gdybym dziś nie szanowała natury i świata, w którym będą żyły? Rolnictwo nauczyło mnie obserwować i dostrzegać piękno natury. Zrozumiałem, że to Ziemia jest gospodarzem, a my – ludzie – zaledwie jej gośćmi.

Nie niszczmy więc jej domu.

Właśnie dlatego prowadzę ekologiczne rolnictwo.
Właśnie dlatego prowadzę tę stronę.
Dlatego współpracuję z markami PLOCHER, Cashback World, Invex Remedies oraz Phoenix .
Dlatego dzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem na blogu.

Jeśli więc chcesz być lepszym rolnikiem i człowiekiem… Zostań ze mną!

Karola Karolina Ożga PLOCHER
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem